A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Молодецький заклад загальної середньої освіти І-ІII ступенів
Маньківської селищної ради Черкаської області

Історія школи

У 1859 році в старій хаті одного із жителів села Молодецьке була відкрита церковно - парафіяльна школа. В ній сільський дяк навчав 15 дітей. В 60-х роках учителями були сільські писарі з кантоністів або з солдатів. В 70-х роках вчителі уже призначалися за деяким цензом. В 1893 році в цій школі навчалось 72 учні. Класна кімната була одна і всі вчилися разом.

"У тісній кімнаті на низеньких дубових лавках сиділи ми, 69 хлопчиків і 3 дівчинки ",- так згадували про навчання колишні учні. В 1903 році селяни на свої кошти побудували церковно-приходську школу на дві класних кімнати. Церковно-приходська школа коштувала 1500 карбованців і 70 копійок, які були зібрані з селян по 50 копійок з десятини. В новій церковно-приходській школі у 1912 році навчалось 105 учнів, яких навчало два вчителі. Контроль за навчанням в школі здійснювала церква. Обов'язковим предметом був "закон божий", який три рази на тиждень викладав священик.

В 1940 році це приміщення школи було капітально відремонтовано і обкладено цеглою. Довгий час в цьому приміщені був шкільний інтернат, в якому проживали учні із села Роги і Паланочка, що навчались у Молодецькій середній школі в 9-10 класах. Після багатьох клопотань громади в 1912 році земство почало будувати земську школу на 6 класних кімнат. Будівництво було закінчено в 1914 році. Ця школа і до цього часу в народі називається "земською". В двокласній початковій школі, відкритій в 1914 році, навчалося не більше, як 105 дітей. Діти бідноти, як правило, ніде не вчилися. По земському бюджету 1914 року на кожну дитину, яка навчалася в школі, витрачалося за рік 75 копійок. Таким чином, з 1914 по 1917рік в селі працювало дві школи церковно-приходська і земська, в яких навчалося 200-250 учнів.
В 1927році в селі Молодецьке була відкрита семирічна школа, в 5-1класи якої, окрім молодецьких учнів, ходили діти із сіл Паланочка, Роги, Старі Бабани. Школа мала 10 гектарів землі, 4 коней, пасіку в якій було 25 вуликів, шкільний сад, бібліотеку. В школі був ларьок, продавцями в якому були самі учні. В 1930 році в школі був перший випуск учнів, які закінчили Молодецьку семирічну школу. 3 1927 по 1941 рік в селі Молодецьке працювала семирічна школа, яка розташовувалась в трьох шкільних приміщеннях. Крім того, початкові класи, розміщались у двох селянських хатах в різних сторонах села.

Більшість класів були паралельними.

Напередодні Великої Вітчизняної війни в школі навчалося 540 учнів, працювало 20 учителів. 29 липня 1941 року фашистські війська вдерлись в село Молодецьке. 2 роки, 7місяців і 9 днів було село Молодецьке під окупацією а школа була закрита. 8 березня 1944 року 869 і 861 стрілецькі полки 294 стрілецької дивізії звільнили наше село від фашистських окупантів.

З перших днів визволення села почала відбудовуватись, а потім і працювати Молодецька семирічна школа. В 1961 році колгосп ім. XXII з'їзду КПРС на свої кошти побудував шкільне приміщення на 6 класних кімнат, а в 1969 році - типове двох поверхове приміщення на 16 класних кімнат і кабінетів, з актовим і спортивним залами.

3 1969 по 2006 рік із стін Молодецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів вийшли 39 золотих, 25 срібних медалістів багато громадських діячів та знаних в Україні людей.

У 2004 році навчальний заклад було перейменовано в Молодецьку загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів Маньківської районної ради Черкаської області.

У 2009 році до 20 річниці виведення військ з території Республіки Афганістан колективом школи було створено книгу «Смертельний свист «афганця» над українським селом Молодецьке». Впродовж року обладнано  два  шкільних музеї: «Афганець» та музей народознавства, у яких зібрано експонати, створено експозиції та виставки, які відтворюють події часів афганської війни та розвитку культури і традицій українського народу. За підсумками Інтернет-конкурсу «100 найкращих музеїв загальноосвітніх навчальних закладів України» музей «Афганець» зайняв ІІ місце в Черкаській області та ІX серед 100 кращих музеїв шкіл України.

Для організації літнього відпочинку та оздоровлення учнівської молоді влітку 2008 року ініціативною групою педагогів школи та батьківського активу було розроблено та реалізовано структуру оздоровчого козацького табору «Молодецька Січ», в якому за принципами козацької педагогіки відтворено вертикаль владного підпорядкування та структуру колективно – групової організації на прикладі Запорізької Січі.  За результатами огляду – конкурсу на кращу організацію оздоровлення та відпочинку табір «Молодецька Січ» зайняв І місце в районі та області. Щороку діти мають змогу відпочити та оздоровитись у цьому пришкільному таборі. За ініціативи директора школи, в червні 2016 року для 126 десятикласників, був створений  тижневий районний міжшкільний військово – патріотичний табір «Козацький гарт», командиром якого саме він і був.  

Спонсорську допомогу на оздоровлення постійно надають підприємці села Молодецьке та сільська громада. Вони не стоять осторонь і проблем школи, а тому впродовж 2015-2017 років за кошти районного, місцевого бюджету та субвенції виділеної Кабінетом Міністрів України було проведено заміну покрівлі основного корпусу школи, завершено термомодернізацію двоповерхової будівлі школи та повністю виконано заміну вікон і дверей на енергозберігаючі , в обох корпусах школи влаштовано теплі туалети, проведено поточну холодну та гарячу воду.

Впродовж 2018-2022 років планується:

1. Обновити парк комп’ютерної техніки

2. Встановити у кабінетах з викладання предметів природничо-математичного циклу інтерактивні комплекси.

3. Обладнати футбольне поле з штучним покриттям.

4. Завершити будівництво добудови нового корпусу шкільної їдальні та комбінованої майстерні.

 


 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора