Склад

Отаман загону «Ровесник» -  Глущик Софія 6  клас

Отаман загону «Олімпія» – Барвінок Ярослав 11 клас

Отаман загону ЮІДР –  Зінчук Тарас 9 клас

Дитячо-юнацька спілка "МОЛОДЕЦЬКА СІЧ"

Виховання патріотизму та національної самосвідомості – справа вкрай необхідна і дуже непроста. Як показує досвід багатьох країн, саме почуття національної гідності сприяло їх швидкому розвитку. Це система поглядів, переконань, ідеалів, традицій, звичаїв, покликаних формувати світогляд та цілісні орієнтації підростаючого покоління, передавати національний досвід, надбання попередніх поколінь.

Зваживши всі аргументи, педагогічний колектив обрав козацьку педагогіку як основний засіб виховної роботи школи. Тому 14 жовтня 2010 року в день святкування Українського козацтва учнівське самоврядування було перейменоване на «Молодецька Січ» і до цих пір продовжуємо працювати над цим напрямком.

Основною метою організації є формування національно свідомих громадян України, творче продовження в сучасних умовах козацьких звичаїв і традицій, вироблення в  кожного члена організації прагнення розвивати в собі кращі людські риси українця – патріота.

Козацький уряд «Молодецька Січ» має свою атрибутику та символіку: козацький прапор, який складається із трьох кольорів (Синій, жовтий та малиновий): Емблему, клейноди та Гімн.

Козацький уряд у школі виконує такі функції:

• Проведення загальношкільних лінійок, зборів, виставок, круглих столів;

• Організація дозвілля, творчих свят, змагань;

• Організація роботи з благоустрою території школи;

• Надання допомоги в організації оздоровчих таборів молодших школярів.

Робота самоврядування в школі ведеться за планом роботи школи і важливою умовою є постійний пошук нових форм та методів організації. В школі функціонують різні служби, які забезпечують порядок в школі, чергування, контроль за відвідуванням уроків, проводять загальношкільні лінійки, збори, круглі столи, виставки, ярмарки, організовують дозвілля, творчі та спортивні свята.

У своїй роботі учнівське самоврядування нашої школи керується Статутом дитячо-юнацької організації «Молодецька Січ», де вказано мету діяльності, основні завдання, напрямки, форми і методи діяльності, права і обов’язки членів самоврядування, структуру і органи управління.

В козацькій організації налічується 8 рад: козацька просвіта, судочинство, обозний, скарбник, доброчинство, писар, характерник, хорунжий. Класні ради підпорядковуються Голові учнівського самоврядування (гетьману), який має одного заступника і секретаря для допомоги. Згідно із річним планом щомісяця проводяться засідання активу учнівського самоврядування (козацька рада), курінних отаманів, а також відбуваються засідання різних рад по потребі. Ведуться протоколи засідань у спеціальній книзі.

На засіданнях козацької ради, яку очолює гетьман школи, виносяться питання про поведінку учнів, які схильні до правопорушень, учнів, які мають негативну поведінку, які систематично запізнюються, не носять підручники або зошити.

До козацьких традицій учні школи долучаються ще із першого класу, коли для них на День Українського козацтва відбувається посвята в козачата.

Також у цей день відбувається і посвята гетьмана школи, який обирається строком на 2 роки. Вибори гетьмана Молодецької Січі є загальними: право обирати мають учні 5-11 класів, педагогічний колектив та працівники школи.

В той же день відбувається вручення малинових беретів учням 10 класу, посвята учнів 5 класу у Козацький клас, на даний момент у нас два таких класи. Після свята традиційно учнів школи частують козацьким кулішем та проводяться козацькі забави.

Приємно визнати, що за  роки існування  учнівської організації «Молодецька Січ» ми зробили багато добрих справ, духовно збагатилися, фізично зміцніли.

Є всі підстави вважати, що козацька педагогіка, яка має віковічні традиції і що­найтісніше пов'язана з мен­тальністю, національним ха­рактером українців, стає в наш час однією з найефективніших систем патріотичного, національно-державницького загартування дітей і молоді.