A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Молодецький заклад загальної середньої освіти І-ІII ступенів
Маньківської селищної ради Черкаської області

Музей народознавства

Фото без описуШкільний народознавчий музей відіграє значну роль у роботі Молодецького ЗЗСО І – ІІІ ступенів. Він дає можливість показати минуле нашого краю, розширює і поглиблює знання про стародавні звичаї і традиції села, сприяє індивідуальній та колективній творчості школярів, залученню учнівської молоді до краєзнавчої, науково-дослідницької та художньо-естетичної роботи, прищеплює любов до рідного краю, до батьків, формує в молоді почуття поваги до людей, соціально-громадського досвіду на прикладах історії, традиціях та звичаях молодечан, сприяє відродженню та формуванню в молодого покоління національної свідомості, забезпечення духовної єдності поколінь.

 

У першу чергу музей народознавства виконує функцію навчального кабінету. Саме тут проходять уроки української мови та літератури, заняття факультативу та гуртків із української мови і театрального, засідання членів методичного об’єднання вчителів суспільно – гуманітарного циклу.

 

Світлиця приваблює відвідувачів святковістю, вишуканістю, а в зимову пору – ще й теплом та домашнім затишком. Зачаровують погляди та гріють душу гостей вишиті дрібнесеньким хрестиком, гладдю, вибиті дуже яскравою заполоччю мережані українські рушники, вишиті картини, скатертини, серветки, жіночі та чоловічі сорочки. Солом’яники, скрині, шафа для посуду, дерев’яна лава, верстат, на якому виготовлялися домотканні доріжки, килими, глечики, макітри, горщики  та багато інших музейних експонатів розповідають сучасникам про уподобання та побут молодечан. Справжньою окрасою стала подарована музею старовинна дерев’яна узорчата шафа для одягу.

У музеї не тільки можна побачити старовинні речі, але й почути записи народних пісень, звичаїв та обрядів від жителів села, здійснених під час фольклорних експедицій, які дають змогу усім бажаючим «наживо» познайомитися з особливостями говірки Молодецького.   

До роботи в музеї залучені активісти, що займаються пошуковою роботою, беруть участь у конкурсах творчих робіт.

 

Будуть змінюватися часи, школа вирішуватиме нові завдання, проте актуальною є і буде одна проблема – виховання громадянина України, який знає і пам’ятає свій рід, материнську мову, цінує минуле і буде гідно творити майбутнє.

Музей – відкритий лист із минулого в майбутнє!

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

 

        

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора